BİZE ULAŞIN

Sahilköy Mahallesi Kozalı Caddesi No:23 Şile/Istanbul

Bilgi almak ve rezervasyon talepleriniz için

© 2019  Parmasole. Bütün Hakları Saklıdır. All rights reserved.

HİKAYEMİZ

Parmasole ismi nasıl doğdu ?


1979 yılından beri çalıştığımız Parma şehrini ve mutfağını sevdikten sonra, bu lezzetleri ve kültürü İstanbul'a taşımaya, mutfağımızın temelinin Parma Mutfağı olmasına karar vererek Parma Sole İsmi doğdu.Ve Hikayesi;

1990 yılında Şile Sahilköy’de sakin ve huzurlu bir alanda yazlarımızı geçirmek için kaldığımız evimizi o günlerden başlayan bir heyecanla büyütmeye ve geniş bir aile olduğumuz için güzel anılarla süslemeye başladık.

 

Parma sevgimiz ve oranın yaşamına duyduğumuz özlemimiz zamanla bu ev içinde var olmaya ve kendini yaşatmaya başlayınca, tüm dostlarımızla bu hayallerimizi paylaşmak için yola koyulduk.

Zamanla yapılan ilavelerle ve bu hayalimizi büyütmemizle  artık  evdeki hesap çarşıya uymamıştı.

 

Bu güzide yerin atıl kalmaması ve gönlümün derinliklerinde kalan hobileri de değerlendirmek için altı sene önce bu projenin temelleri atıldı ve bugünkü durum ortaya çıktı.

Buradaki gayemiz herkesin yaptığını değil, tamamen kendine özgü bir kompleks kurmak ve Türkiye'nin en iyi İtalyan restoranını burada bulundurmak.

Konaklama tesisimize 900 metre uzaklıktaki küçük çiftliğimizde de bilumum meyve sebze, tamamen doğal ve geleneksel şartlarla yetiştirilmekte olup nar ekşisi, tereyağı, peynir, ev yapımı şarap ve pekmez gibi imalatlarda da tecrübelerimiz bulunmaktadır. Bu çiftlikte tavuk, bıldırcın, sülün gibi kanatlılar mevcut olup yakında inek ve manda gibi büyük baş hayvanlarımız da bulunacaktır.

Zeytinyağımızı Milas'tan getirttiğim taş baskı değirmeninde imal ediyor olmanın heyecanını yaşıyoruz.
Kastamonu'dan Siyez buğdayı ve bulguru ve Karaman'dan Durum buğdayını, Trabzon Sürmene'de imal ettirdiğim taş değirmende una ve irmiğe dönüştürmekteyiz.

İtalyan mutfağı konusunda deneyimli ekibimiz ile özellikle Parma Mutfağı’nın en güzel tatlarını, kahvaltılarda da gerek kendi imalatlarımız olan ürünleri, gerekse yöre markalı ürünleri beğenilerinize sunma amacındayız.


Tesisimiz siz değerli müşterilerimizin hizmetine açılmıştır. İlk fırsatta Şile Sahilköy'ün maviyi ve yeşili bir araya getiren doğal güzellikleriyle iç içe, huzur ve lezzet dolu bu deneyimi tecrübe etmeniz dileğiyle.

Saygılarımla,


Enver Yomralıoğlu